021-22232907
26 سپتامبر 2022

۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک و مدیریت از راه دور کلینیک

دسته بندی : مقالات

مراقبت از بیمار به عوامل متعددی مرتبط هستش و مدیریت خوب یکی از اونهاست هم چنین که باید برای مدیریت و نظم دهی مطب هم برنامه یی داشته باشید در این مقاله به ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک پرداخته ایم. اگه بیمار در اون محیط احساس خوشایندی نداشته باشه، استفاده از بهترین قیمت ها یا انجام اقدامات منحصر به فرد در کلینیک هیچ فایده ای نداره. ما در این مقاله نکاتی در مورد مدیریت حرفه ای کلینیک قرار دادیم تا بتونید تجربه خوبی رو به بیمار ارائه بدید.

 

راهکار های مدیریت کلینیک

راهکار های مدیریت کلینیک

 

مدیریت کلینیک پزشکی یک چالش برای پزشکان هست. چراکه شامل مسئولیت‌های مختلف به طور همزمان میشه، مثل سازماندهی داده‌ها، کنترل مالی، مدیریت پرسنل، بازاریابی و تجربه بیمار. از اونجایی که بسیاری از متخصصان دانش فنی در مدیریت ندارن، ممکنه در این زمینه با مشکلاتی مواجه بشن. در این بخش نگاهی به بهترین روش ها برای مدیریت کلینیک های پزشکی خواهیم داشت.

۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک

 

۱) استفاده از نرم افزار های مدیریتی یکی از روش ها در ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک میباشد

آیا میدونید که استفاده از سیستم مورد نیاز نرم افزار مدیریتی، مراقبت به صورت فعالانه ای انجام میشه و با این کار، بیمار از خدمات ارائه شده، راضی تره؟ بیایید قبول کنیم، هیچ کس دوست نداره منتظر باشه که به او خدمت بشه، چه در صف سوپرمارکت یا در یک کلینیک. جای تعجب نیست که در حال حاضر سوپرمارکت های زنجیره ای هم روی دستگاه های خودپردازشون سرمایه گذاری میکنن. پس با نرم افزار مناسب میتونید این کار رو در پذیرش کلینیک خودتون انجام بدید. با کمک نرم افزار بیمار دیگه مجبور نیست که وقت خودشو برای گرفتن نوبت تلفنی تلف کنه، به راحتی به صورت آنلاین از برنامه ریزی دقیق بهره مند میشه.

۲) روش دوم در ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک محیط رو همیشه تمیز و منظم نگه دارید
نظافت و مرتب نگه داشتن در هر محیطی ضروریه و این حس خوب رو نه تنها به بیماران بلکه برای کارکنان کلینیک هم منتقل میشه که با رغبت بیشتری فعالیت خودشون رو انجام بدن. بالاخره هیچ کس کثیفی و آشفتگی رو دوست نداره. از اونجایی که کلینیک یه مکانیه که با سلامتی و تندرستی مرتبطه، تمیز نگه داشتن و سازماندهی آن به یک وظیفه تبدیل میشه. سعی کنید هر چند وقت یه بار موجودی اقلام ضروری مثل مایع دستشویی، صابون، ژل الکلی، دستمال کاغذی رو حتما چک کنید.

۳) خدمات انسانی رو حفظ کنید
خدمات انسانی نه تنها شامل انجام کارهای مراقبتی هستش، بلکه انتقال اعتماد به نفس و همدلی و اطلاعات شفاف به بیمار هم میشه. اولین تماس با بیمار خیلی مهمه. رویکرد باید کاملاً فردی و شخصی باشه. احوالپرسی کنید، با نام تماس بگیرید و با دقت به صحبت های بیمار گوش بدید که این راه ها به بیمار کمک میکنه که در زمان مشاوره احساس راحتی داشته باشه. بنابراین ضروریه که متخصص بهداشت در هنگام تشخیص بیماری احساس اطمینان و امینیت به بیمار بده. متخصص بهداشت باید این نکته رو در نظر بگیره که بسیاری از اصطلاحات پزشکی برای بیماران شناخته شده نیست، پس استفاده از زبان واضح و عینی همیشه بهترین گزینه است. سعی کنید از به کار بردن اصطلاحات فنی خودداری کنید و به اطلاعات شفاف و فعال در مورد چارچوب کلی و نتایج به دست آمده، ترجیح بدید.

۴) سرمایه گذاری در محیط کلینیک یکی دیگر از ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک
محیط پذیرایی باید فضای دلپذیری داشته باشه که با اختلاط رنگ های استفاده شده، نورپردازی خوب و چیدمان مبلمان به دست میاد. وقتی فضای دفتر کوچک هستش، باید از چند ترفند استفاده کنید تا محیط جادار به نظر برسه. این کار رو میتونید با حذف پارتیشن و استفاده از وسایلی با رنگ های روشن انجام بدید. آینه ها هم میتونن حس یک محیط وسیع تری رو القا کنن. در مورد نحوه چیدمان اثاثیه، باید فضای آزاد برای گردش بیماران و همراهان وجود داشته باشه.

تعداد صندلی های راحتی باید متناسب با تعداد مراجعه کنندگان باشه که کسی ایستاده نباشه. برای زیباتر شدن کلینیک میتونید از نقاشی ها و حتی گیاهان چه طبیعی و چه مصنوعی استفاده کنید. توجه داشته باشید که گیاهان مصنوعی معمولا گرد و غبار زیادی رو جذب میکنن و باید مرتب تمیز کنید. اگه گل های طبیعی رو انتخاب میکنید، حتما از عامل آلرژی زا بودنش هم آگاه باشید.

 

مدیریت از راه دور مطب

مدیریت از راه دور مطب

 

مدیریت از راه دور به طور قابل توجهی مورد استقبال اکثر کلینیک ها قرار گرفته. این مدل مدیریتی ایده جدیدی نیست اما میتوان جز تازه ترین روش های در ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک که توجه بسیاری بهش میشه از آن یاد کرد . اما به تازگی با گسترش کووید-۱۹ مدیریت از راه دور یا همان استفاده از نرم افزار ها مثل نرم افزار داروخانه و مطب رو به سمت برنامه های اصلی کلینیک سوق داد. مزایای زیادی برای مدیریت از راه دور وجود داره و جای تعجب نیست که بسیاری از متخصصان پزشکی، از مراکز کوچک گرفته تا مؤسسات بزرگ، تصمیم بگیرن که از راه دور کلینیک شون رو مدیریت کنن.

کاهش پذیرش مجدد بیمار در بیمارستان، کمتر شدن ویزیت های حضوری، همگی صرفه جویی های آشکاری در هزینه برای کلینیک ها محسوب میشن. مدیریت مراقبت از راه دور یه راهی هست برای اینکه بیشتر روی شرایط حیاتی بیمار نظارت داشته باشیم. در واقع این سیستم به ما اجازه میده تا اطلاعات بیشتری در خصوص ارزیابی، تشخیص و مدیریت مراقبت از بیمار داشته باشیم. از طرف دیگه بیماران رو قادر میسازه تا در مورد مسائل سلامتی خودشون مشارکت فعال داشته باشن. از طریق نظارت از راه دور، آنها میتونن لحظه به لحظه شرایط و علائم بیماری شون رو مشاهده کنن و در زمان واقعی با پزشک در میان بذارن. این سطح مشارکت بیمار در نهایت منجر به سریع تر شدن روند درمان میشه.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشون داد که بیماران دیابتی با مدیریت از راه دور کنترل قند خون، سطح فشار خون و سطح کلسترول رو پس از یک سال پیگیری بهبود دادن.
از دیگر مزایایی سیستم مراقبتی از راه دور:

• افزایش درآمد کلینیک

• کاهش موقعیت های اضطراری

• کاهش تعداد پذیرش مجدد

• تأثیر مثبت بر سلامت روان

• بهبود مدیریت زمان و منابع

• در دسترس بودن بیشتر مراقبت های بهداشتی در روستاها

آیا با نرم افزار میتوان کلینیک را مدیریت کرد؟

آیا ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک به کار شما میاد؟

آیا با نرم افزار میتوان کلینیک را مدیریت کرد

آیا کارکنان کلینیک شما غرق در وظایف اداری بی پایان هستن؟ آیا آنها میخوان زمان بیشتری رو به درمان بیماران اختصاص بدن؟ آیا احساس میکنید که کلینیک تون در حال از دست دادن درآمده ؟ اگه پاسخ شما به هر یک از این سؤالات مثبته، باید نحوه مدیریت کلینیک تون رو تغییر بدید. با نرم افزار مناسب، میتونید کارایی کلی خودتون رو افزایش بدید و کلینیک رو به سمت توسعه و پیشرفت سوق بدید. کارهایی که میتونید در کمترین زمان با کمک نرم افزار انجام بدید شامل:

رزرو آنلاین
رزو آنلاین یک ویژگی حیاتی برای نرم افزار مدیریت کلینیک و جز ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک محسوب میشه. به طور قابل توجهی روند برنامه ریزی قرار ملاقات ها رو ساده میکنه. فقط کافیه در دسترس بودن خودتون تنظیم کنید و به بیماران خود اجازه بدید که یک زمان آزاد برای ملاقات رزو کنن. رزو آنلاین همچنین به بیماران این امکان رو میده که در صورت لزوم بدون تماس با شما در ساعات کاری، نوبت خودشون رو تغییر بدن یا لغو کنن. با خودکار کردن فرآیند رزو، قرار ملاقات‌ها و عدم حضور بیمار رو به حداقل برسونید و زمان بیشتری رو به ارائه مراقبت اختصاص بدید.

یادآوری
یادآوری خودکار قرار ملاقات یکی دیگه از ویژگی های ارزشمند نرم افزار مدیریت کلینیک هست. دلایل مختلفی میتونه وجود داشته باشه که چرا بیماران وقت ملاقات رو از دست میدن. یکی از رایج ترین دلایل میتونه فراموش کردن قرار ملاقات هست. عدم حضور بیماران و کنسلی های لحظه آخری به طور قابل توجهی به کسب و کار شما آسیب میرسونه و باعث ضرر مالی میشه. از این رو با ارسال یادآورهای قرار خودکار، میتونید این موضوع رو کاهش بدید.

تماس های تصویری
در مواجهه با همه‌گیری کووید-۱۹، بسیاری از مردم به دلیل قرنطینه، یه مقدار توی دریافت خدمات مراقبت‌های بهداشتی با مشکل مواجه شدن. در این صورت تماس های تصویری راه حل خوبی به نظر میرسن. از این طریق بیماران با دریافت مشاوره آنلاین میتونن از خدمات پزشکی بهره مند بشن. البته، همه خدمات رو نمیتوان به صورت آنلاین ارائه کرد. با این حال، مشاوره و تشخیص علائم غیر اورژانسی از راه دور امکان پذیره.

مدیریت بیمار
مدیریت بیمار یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار مدیریت کلینیک است. به شما این امکان رو میده که اطلاعات به روز بیمار از جمله تاریخچه پزشکی، داروها، آلرژی های احتمالی و نتایج آزمایشگاهی رو حفظ کنید. همچنین دسترسی سریع و آسون به داده‌های بیمار رو برای تمام پزشکان درگیر در درمان بیمار فراهم میکنه و باعث میشه که سریع تر به نتایج مطلوب برسن.

پیام رسانی
شرایطی وجود داره که بیماران نیازی به برقراری تماس ویدئویی با پزشک ندارن، اما سوالاتی در ذهن دارن که دوست دارن زودتر به جواب برسن. برای این کار ارسال پیام ضروریه. هم برای بیماران و هم برای پزشکان راحت‌تره که از این طریق پیامک با هم تعامل داشته باشن. با قابلیت چت، میتوان اطلاعات و فایل‌های مهم رو از هر دستگاهی با بیماران خود در زمان واقعی به اشتراک گذاشت تا نگرانی‌های آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف بشه.

صورتحساب
با پرداخت های آنلاین یکپارچه، میتونید صورتحساب رو ساده کنید. بسیاری از ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک به کاربران اجازه میدن که قوانین پرداخت رو تنظیم کنن. یعنی شما میتونید قبل از قرار ملاقات به بیماران اجازه بدید که هزینه رو از طریق نرم افزار پرداخت کنن و حتی در صورت لغو قرار ملاقات بیماران، قوانین بازپرداخت رو هم تنظیم کنید. تا جایی که ممکنه سیستم پرداخت رو در نرم افزار مدیریت کلینیک خودتون تعبیه کنید که بیماران بدون خروج از پلت فرم، در همون صفحه خدمات پرداخت رو انجام بدن.

 

سلاک طب دارای ۵ نرم افزار کاربردی مدیریتی برای مطب یا کلینیک میباشد

سلاک طب دارای 5 نرم افزار کاربردی مدیریتی برای مطب یا کلینیک میباشد

 

تا اینجا متوجه شدیم که نرم افزارها کار و عملکرد مدیریت حرفه ای ما رو تنظیم میکنن و در حال حاضر در بخش های بالینی و پزشکی نیز قابل استفاده هستن. در ادامه ۵ تا از بهترین نرم افزار مدیریتی کلینیک به شما معرفی کردیم.

۱) نرم افزار مدیریتی سلاک طب
نرم افزار سلاک طب یک سیستم مدیریت کلینیک مبتنی بر ویندوز برای کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی است. این نرم افزار مطب به پزشکان کمک میکنه تا عملیات روزانه کلینیک که شامل ثبت نام بیماران، سوابق پزشکی و صورتحساب پزشکی میشه، رو به راحتی مدیریت کنن.
ویژگی نرم افزار سلاک طب: ثبت نام بیمار، قرار ملاقات و برنامه ریزی، مدیریت سرپایی، مدیریت آزمایشگاه، مدیریت رادیولوژی مدیریت داروسازی، خلاصه ترخیص، مدیریت مشاور، مدیریت امنیت، حقوق و دستمزد، مدیریت منابع انسانی

۲) نرم افزار مدیریتی پذیرش ۲۴
نرم‌افزار پذیرش ۲۴ به پزشک این امکان رو میده که یادداشت‌ها و نسخه‌ها رو بنویسه و قرار ملاقات با بیماران رو به صورت آنلاین مدیریت کنه. این نرم افزار توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی طراحی شده و به راحتی بدون دانلود و بدون نیاز به سخت افزار راه اندازی میشه.
ویژگی نرم افزار پذیرش ۲۴: رزرو آنلاین، قرارهای ملاقات آنلاین، زمان‌بندی، صورت حساب

۳) نرم افزار مدیریتی مطب نوین
نرم‌افزار مطب نوین یه نرم افزار کاملی برای سازمان‌های بهداشتی است که قابلیت‌های مدیریتی مثل رزرو آنلاین، ترسیم نمودار، زمان‌بندی و صورت‌حساب رو در یک پلتفرم با کاربری آسان ارائه میده.
ویژگی نرم افزار مطب نوین: مدیریت زمانی بیماران، سوابق پزشکی، فرم های بیماران، گردش کار، صورتحساب و ادعاهای پزشکی

۴) نرم افزار مدیریتی پزشکیار
این نرم افزار به طور خاص برای رسیدگی به تمام نیازهای بالینی، اداری و مالی یک کلینیک واحد و همچنین پلی کلینیک ها طراحی شده تا عملیات متمرکز رو تسهیل کنه.
ویژگی نرم افزار پزشکیار: ،مدیریت جریان کار، مدیریت پرونده پزشکی بیمار، صورتحساب پزشکی و مدیریت پرداخت، کنترل موجودی

۵) نرم افزار مدیریتی مطب بقراط
یک نرم افزار مدیریت کلینیک است که میتونه توسط پزشکان منفرد و کلینیک ها و بیمارستان ها استفاده بشه. با کمک این نرم افزار میتونید با مشتریان و بیمارانی که بیشتر به کمک شما نیاز دارن، ارتباط برقرار کنید.
ویژگی نرم افزار بقراط: داشبورد جامع، تجویز الکترونیکی آسان، صورتحساب های الکترونیکی، پورتال یکپارچه بیمار، پیام رسانی امن، تقویم انعطاف پذیر

خلاصه مقاله

در این مقاله به ۵ روش کاربردی برای مدیریت حرفه ای کلینیک پرداخته ایم ، دورانی که نگهداری سوابق بیماران و حفظ برنامه نوبت‌ها که یک کار دشوار در کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها بود، گذشته. صنعت پزشکی در ایران با آغوش باز از نرم افزار مدیریت کلینیک استقبال کرده است. یک نرم افزار مناسب میتونه کل سوابق بیمار از جمله آدرس، جنسیت، سن، حساسیت دارویی و موارد دیگر رو حفظ کنه. امکان چاپ نسخه ها، سوابق بیمار، صورتحساب ها، گزارش های تشخیصی و سایر گواهی ها توسط نرم افزار وجود داره. از بهترین نرم افزار مدیریتی کلینیک میتوان به نرم افزار سلاک طب، پذیرش ۲۴، مطب نوین، بقراط و پزشکیار اشاره کرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
کنگره فصلی پزشکان عمومی

کنگره فصلی پزشکان عمومی

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان