021-22232907
14 ژانویه 2024

ماساژ برای لاغری شکم و پهلو

دسته بندی : مقالات

آیا قصد دارید به زودی مسیر لاغری و بهبود تناسب اندام تون رو شروع کنید؟ آیا به دنبال یک روش طبیعی و آسون برای لاغری میگردید؟ ماساژ، از زمان ‌های قدیم به عنوان یک روش آرامش ‌بخش مورد استفاده قرار میگرفته. اما اکنون دانشمندان در طی پژوهش‌ های خود متوجه شدن که ماساژ در ناحیه شکم و پهلو، جریان   خون و متابولیسم بدن رو افزایش میده و این به نوبه خود منجر به کاهش وزن میشه. بنابراین در این مقاله، قصد داریم ابتدا به فواید ماساژ برای لاغری پرداخته و سپس روش ‌ها، تکنیک ‌ها و نکات مهم در انجام ماساژ برای لاغری رو شرح بدهیم.

فواید ماساژ برای لاغری شکم

فواید ماساژ برای لاغری شکم

ماساژ، یک فرآیند فیزیکی هستش که با استفاده از تکنیک ‌های خاص و یا صندلی ماساژور مثل اعمال فشار، لمس و مالش روی بافت ‌های نرم بدن انجام میشه. این روش برای لاغری شکم فواید بسیاری داره و میتونه به شما در رسیدن به هدف تناسب اندام کمک کنه. در ادامه، توضیحات بیشتری از فواید ماساژ برای لاغری شکم رو برای ما شرح داده ایم قبل از اینکه توضیحات بیشتری را در این رابطه مطالعه کنید باید بدونید که برای مدیریت کلینیک و رسیدگی به کلینیک نیازمند داشتن یک سیستم مدیریت قوی هستیم مثلا استفاده از نرم افزار مطب برای نظم بخشی به کلینیک ماساژ:

 1. افزایش جریان خون:

ماساژ شکم باعث تحریک جریان خون در منطقه مورد نظر میشه این جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری رو به بافت ‌های شکمی میرسونه و فعالیت سلول ‌ها رو افزایش میده. در نهایت منجر به افزایش سوخت و ساز چربی‌ ها و کاهش وزن میشه.

 1. تحریک متابولیسم:

با تحریک عضلات و بافت ‌های چربی در منطقه شکم، سرعت متابولیسم بدن افزایش می ‌یابد و انرژی بیشتری مصرف میشه. این موضوع به تسهیل کاهش وزن و سوخت و ساز بهتر چربی ‌ها کمک میکنه.

 1. تقویت عضلات شکمی:

وقتی ماساژ برای لاغری شکم انجام میدید، حرکات و فشارهای ملایمی بر روی مناطق مختلف شکم اعمال میشه. این فشارها و لمس ‌ها باعث افزایش جریان خون به عضلات شکمی میشه. بنابراین به طور مداوم ماساژ دادن شکم میتونه بهبود قابل توجهی در قدرت و تقویت عضلات شکمی رو به همراه داشته بشه.

 1. کاهش مشکلات روده ای:

سیستم گوارشی ما ممکنه در مواجهه با استرس و بد غذایی، ناراحتی ‌های روده ‌ای مثل نفخ رو تجربه کنه. ماساژ و فشارهای ملایم بر روی ناحیه شکم، عملکرد سیستم گوارشی بدن رو بهبود میدن.

 1. رفع تنش و استرس:

هنگامی که ما در شرایط استرس‌ زا قرار میگیریم، سیستم عصبی ما فعال میشه و ممکنه علائمی مانند تنش عضلانی، سردرد و مشکلات گوارشی رو تجربه کنیم. ماساژ شکم با استفاده از حرکات آهسته، این ناحیه از بدن تسکین میده و باعث آرامش و رهایی از تنش ‌های روحی و جسمی میشه.

ماساژ برای لاغری شکم و پهلو

ماساژ برای لاغری شکم و پهلو

 

تا این جای مقاله گفتیم که ماساژ با ماساژور تفنگی و تحریک عضلات و بافت ‌های چربی در ناحیه شکم و پهلو، فعالیت متابولیسم بدن رو افزایش میده و در نهایت چربی ‌های اضافی شکم از بین میرن. برای بهره‌ برداری بیشتر از مزایای ماساژ برای لاغری پیشنهاد میکنیم روی این نکات تمرکز کنید:

 • نفس کشیدن درست

نفس کشیدن صحیح و عمیق میتونه روند ماساژ برای لاغری رو بهبود ببخشه. هنگام دریافت ماساژ، تمرکز تون رو بر نفس کشیدن آرام و عمیق قرار بدید. با نفس کشیدن عمیق، جریان خون و اکسیژن به عضلات افزایش می ‌یابد و عضلات شما برای دریافت ماساژ بهتر آماده میشن. بهره قبل از شروع ماساژ به آرامش نشسته و نفس عمیقی بکشید. به گونه ای که هنگام تنفس، آرامش رو در بدن احساس کنید.

 • ورزش کردن قبل از ماساژ

انجام تمرینات ورزشی قبل از ماساژ، عضلات شما رو برای دریافت ماساژ آماده میکنه. با انجام ورزش، جریان خون و گرمای بدن افزایش می ‌یابد و عضلات شما نرم تر و انعطاف ‌پذیرتر میشن. میتونید قبل از ماساژ چند دقیقه ‌ای از تمرینات کششی و یا تمرینات مخصوص گرم کردن عضلات انجام بدید.

 • منع مصرف غذا قبل از ماساژ درمانی

مصرف غذای سنگین یا خوراکی ‌های سنگین قبل از ماساژ، باعث میشه که در طول ماساژ احساس سنگینی کنید. و در نتیجه تمرکزتون بر روی لاغری و آرامش کاسته میشه. به جای مصرف یک وعده سنگین قبل از ماساژ برای لاغری به سمت یک وعده سبک و سالم مانند میوه یا سالاد متمایل شوید.

 • برنامه ‌ریزی منظم

برنامه‌ ریزی منظم برای ماساژ و تمرینات ورزشی از اهمیت بالایی برخورداره. تعیین زمان‌ های ثابت برای ماساژ و تمرینات ورزشی به شما کمک میکنه که این کار رو فراموش نکنید. به عنوان مثال، میتونید تصمیم بگیرید هر هفته، یک یا دو بار به مرکز ماساژ درمانی مراجعه کنید و در کنار آن، برنامه ‌ای منظم از تمرینات ورزشی رو دنبال کنید. با برنامه ‌ریزی منظم، میتونید نتایج بهتری از ماساژ برای لاغری بدست بیارید.

 • ترکیب با رژیم غذایی و ورزش

واقیعت اینه که ماساژ به تنهایی نمیتونه فرآیند لاغری شما رو تضمین کنه. برای کاهش وزن سریع، حتماً ماساژ رو با رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی ترکیب کنید. رژیم غذایی سالم شامل مصرف مواد غذایی سالم و با ارزش غذایی بالاست. همچنین، تمرینات ورزشی  بایستی متناسب با وضعیت فیزیکی بدن تون انجام بدید و عضلات تون رو قوی کنید. با ترکیب ماساژ، رژیم غذایی سالم و ورزش، صد درصد به نتایج بهتری در لاغری شکم و پهلو دست پیدا میکنید.

ماساژ برای لاغری ران

ماساژبرای لاغری ران

ماساژ برای لاغری ران یک روش طبیعی و موثر برای بهبود شکل و ظاهر ران‌ ها و کاهش چربی غیرضروری در این ناحیه است. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به دنبال راهکارهایی برای لاغری ران هستند، ماساژ میتونه یک گزینه عالی باشه. کافیه نوک انگشتان تون رو روی ران پا قرار بدید و سپس با حرکات دایره ای ماساژ برای لاغری رو آغاز کنید. این روش علاوه بر کاهش چربی های ران، فواید دیگری هم داره؛ از جمله

 1. پیشگیری از آسیب دیدن ران

بدن ما بر اثر فعالیت ‌های روزمره و ورزشی تحت فشار و تنش قرار میگیره. ران ‌ها نیز در این بین جزء ناحیه‌ هایی هستن که ممکنه آسیب ببینن. ماساژ ران میتونه به شما کمک کنه تا از آسیب دیدگی ران جلوگیری کنید. با اعمال فشار و حرکات ماساژ، عضلات ران آرام میشن و تنش‌ ها کاهش پیدا میکنن که این باعث کاهش خطر آسیب دیدگی مرتبط با فعالیت‌ های ورزشی یا روزمره میشه.

 1. دفع سموم بدن

ماساژ ران میتونه به شما کمک کنه تا سموم و ضایعات سلولی رو از ران ‌ها دفع کنید. با حرکات ماساژ، جریان لنف در ران‌ ها افزایش می‌ یابد و سموم و ضایعات سلولی از بین میرن. این موجب بهبود تغذیه عضلات و بازسازی سلول ‌ها میشه.

 1. افزایش جریان خون در ران ‌پا:

اجرای ماساژ ران منجر به افزایش جریان خون در این ناحیه میشه. این موضوع میتونه منجر به بهبود تغذیه عضلات و بازسازی بافت بشه. خیلی جالبه که بدونید با افزایش جریان خون، تغذیه و اکسیژن کافی به عضلات ران میرسه و در نتیجه میزان روند لاغری ران ها افزایش پیدا میکنه.

 1. کم شدن درد پا

دردهای حاد در ران ممکنه به علت تنش عضلانی، التهاب، کشیدگی عضلات یا آسیب دیدگی باشن. با اعمال فشار و حرکات ماساژ بر روی عضلات ران، عضلات ریلکس میشن و به موازات اون تنش‌ ها و دردها کاهش می ‌یابند.

روغن ماساژ برای لاغری

روغن ماساژ برای لاغری

روغن ماساژ به عنوان ماده اصلی در جلسات ماساژ برای لاغری استفاده میشه. وقتی روغن ماساژ رو روی پوست شکم خود می مالید، لطافت و نرمی پوست همراه با حرکات ماساژ، شما رو به دنیایی از آرامش میبره. در واقع  این روغن ‌ها، با تغذیه پوست و تکسین درد، به شما کمک میکنن که زودتر به هدف لاغری خود برسید. در ادامه، پنج روغن مورد استفاده در ماساژ برای لاغری رو برای شما لیست کردیم:

 1. روغن زیتون

روغن زیتون به عنوان یکی از پرطرفدارترین روغن ‌های ماساژ، خواص مرطوب‌ کننده و تغذیه‌ دهنده قوی داره. این روغن باعث بهبود جریان خون در مناطق ماساژ شده و احساس آرامش رو تقویت میکنه.

 1. روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خاصیت ضد التهابی و آنتی ‌باکتریال هست. این روغن به پوست کمک میکنه تا مرطوب و نرم بشه و علاوه بر آرامش بخشی، باعث تسکین تنش‌ های عضلانی هم میشه.

 1. روغن کرچک

روغن کرچک غنی از ویتامین ‌ها و مواد مغذی از جمله اسیدهای چرب امگا ۶ و ۹ هستش و برای تغذیه پوست بسیار مفیده. ماساژ با کمک این روغن جریان خون بهبود میکنه. در نتیجه با افزایش جریان خون و حرکت موثر لنف، فرآیند از بین بردن چربی در ناحیه شکم و پهلو سریع تر پیش میره.

 1. روغن کنجد

روغن کنجد دارای خواص التیام ‌بخش و آرامش ‌بخش هست. این روغن هم جریان خون بدن رو زیاد میکنه و باعث تسکین التهابات و آسیب‌ های پوستی میشه.

 1. روغن بادام

روغن بادام نیز دارای خواص مفیدی هست. استفاده از این روغن در ماساژ منجر به آرامش و کاهش تنش عضلانی میشه. همچنین، ماساژ با استفاده از روغن بادام از شل شدن پوست در ناحیه شکم جلوگیری میکنه.

مهمه که قبل از استفاده از هر روغن، تست حسایت انجام بدید.کافیه یک قطره کوچک از روغن رو روی پوست داخل مچ دست بریزید و سپس آن را به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت زیر نظر داشته باشید. در این مدت، باید دقت کنید که آیا حساسیت، قرمزی، خارش، تورم یا تحریک دیگه در محل آزمایش رخ میده یا خیر. اگر در طی این مدت علائم حساسیت رو تجربه کردید، باید روغن استفاده نکنید و به پزشک مراجعه کنید.

خلاصه مقاله

لاغری یک روند طولانی است و نتایج فوری نخواهد داشت. برنامه ماساژ، ورزش و رژیم غذایی رو به صورت منظم و به طور مداوم انجام بدید و صبور باشید. با استمرار و تعهد، بهبودهای قابل توجهی رو در طول زمان خواهید دید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان