021-22232907
30 ژانویه 2023

مشاهده سوابق بیمه با کد ملی و روش های استعلام نسخه ی الکترونیکی

دسته بندی : مقالات

اگه شما هم تحت پوشش تأمین اجتماعی هستید و دوست دارید از مزایای آن از جمله بازنشستگی بهره مند بشید، بایستی سوابق تون رو در این سامانه بررسی کنید. در این مقاله کوتاه به شما چگونگی مشاهده سوابق بیمه با کد ملی رو آموزش میدیم.

چگونگی مشاهده سوابق بیمه با کد ملی

برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی کافیه وارد سایت سازمان تأمین اجتماعی بشید. در صورتی که ثبت نام در سایت انجام دادید، میتونید روی گزینه ورود کلیک کنید. صفحه ای برای شما باز میشه که کد ملی و گذرواژه میخواد. اون ها و وارد کادر سفید رنگ بکنید.  بعد از این مراحل، یک صفحه ای با مشخصات شما باز میشه. شما برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی وارد سایت شدید، بنابراین در بخش بالا سمت راست روی گزینه بیمه شدگان، گزینه خدمات سابقه و گزینه کلیه سوابق رو بزنید. در این صفحه تمام اطلاعات سوابق بیمه ای خودتون رو میتونید مشاهده کنید.

نکته کاربردی اینجاست که شما میتونید ریز دستمزد هم در این سایت ببینید. چگونه؟ برگردید به صفحه اصلی خودتون، از بخش بیمه شدگان، بخش سوابق و ریز دستمزد بعد از سال ۸۶ رو کلیک کنید. یک جدولی براتون باز میشه که میتونید کلیه اطلاعات مربوط به ریز دستمزد هم مشاهده کنید.

اگر پزشک هستید و دارای کلینیک یا مطب میباشد بهتره که حتما از نرم افزار مطب استفاده کنید تا به راحتی بتونید روند انجام کار رو پیگیری کنید استفاده از این نرم افزار به بیماران هم کمک شایعی میکنه.

سوابق بیمه تأمین اجتماعی

ممکنه برای اولین بار بخوایید سوابق بیمه خودتون رو در سایت تأمین اجتماعی مشاهده کنید. در این صورت کافیه مراحل زیر قدم به قدم طی کنید:

  • وارد سایت تامین اجتماعی بشید.
  • گزینه ثبت نام رو بزنید.
  • سپس کد ملی، شماره تلفن تون رو ثبت کنید.
  • در مرحله بعدی اطلاعاتی مثل نام، نام و خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه رو وارد کنید.
  • در بخش بعدی لازمه یک ایمیل معتبر در داخل کادر تایپ کنید.
  • برای بالا بردن امنیت حساب، سایت از شما میخواد که سه تا سوال رو انتخاب و جواب بدید.

-در بخش بعدی میرسیم به انتخاب گذرواژه. حتماً از حروف انگلیسی به کار ببرید. رمز ۸ کاراکتری باشه، رمز از حرف بزرگ، حرف کوچک و عدد ساخته شده باشه.

بعد از این مرحله تمام اطلاعاتی که وارد کردید به شما نشون داده میشه و در صورت کلیک روی ثبت نام، این اطلاعات به طور کامل در سامانه ثبت میشن. همچنین یک پیامک هم از سوی سازمان تأمین اجتماعی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ثبت نام برای شما میاد. اگه احیاناً اطلاعات تون رو اشتباه وارد کردید، حتماً با کارکنان سازمان در میان بذارید.

برای مطالعه: استعلام سوابق بیمه و خدمات درمانی سامانه تامین اجتماعی

چگونگی مشاهده سوابق بیمه با کد ملی

روش های استعلام بیمه با کد ملی

چهار روش برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی وجود داره:

روش اول: سایت تأمین اجتماعی هست که میتونید به راحتی در بخش بیمه شدگان، روی گزینه خدمات سابقه و گزینه کلیه سوابق کلیک کنید. در این صورت امکان مشاهده سوابق بیمه با کد ملی وجود داره.

روش دوم: از طریق گوشی هست که ابتدا کد #۱۴۲۰*۴* شماره گیری کنید. عدد ۲ یعنی استعلام بیمه رو ارسال کنید. سپس گزینه ۱ یعنی آخرین سابقه رو بفرستید. یک کادر براتون ارسال میشه که از شما کد ملی میخواد. اگه کد ملی شما در سازمان ثبت بوده باشه، امکان مشاهده سوابق بیمه با کد ملی هستش.

روش سوم: از طریق اپلیکیشن تأمین من هستش که میتوان به راحتی به سایت سازمان تأمین اجتماعی دسترسی پیدا کرد. شما در این اپلیکیشن میتونید از آخرین اخبارهای سازمان باخبر بشید، شعبات مختلف سازمان رو برای شما نمایش میده، به طور لحظه ای میتونید سوابق بیمه خودتون رو مشاهده کنید.

روش چهارم: مراجعه حضوری به مراکز سازمان تأمین اجتماعی هستش. که برای اینکار بایستی کارت ملی خود را به همراه داشته باشید.

نحوه دریافت فیش بیمه تامین اجتماعی

همان طور که میدونید برای اینکه از مزایای بیمه تأمین اجتماعی بهره مند بشید بایستی حق بیمه پرداخت کنید. معمولاً حق بیمه توسط کارفرماها رد میشه. به این صورت که ۲۳ درصدش رو کارفرما و ۷ درصدش رو توسط کارگر به عنوان حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت میشه. فیش بیمه تأمین اجتماعی رو میتوان از دو طریق دریافت کرد:

روش اول: سایت تأمین اجتماعی

روش دوم: مراجعه حضوری به مرکز تأمین اجتماعی

در حال حاضر ما ایرانیان درگیر بیماری کرونا هستیم و هوز محدودیت های حضوری برقراره. لذا توصیه میکنیم که فیش بیمه تأمین اجتماعی رو از طریق سایت پیگیر باشید. اگه شما کارفرما هستید، برای دریافت فیش بیمه وارد سایت تأمین اجتماعی بشید. از بخش میز خدمت لیست صدور برگ پرداخت رو بزنید. دو کادرسفید رنگ روی صفحه نمایش داده میشه که از شما نام کاربری و گذر واژه از شما میخواد. این دو رمز رو قبلاً در هنگام مراجعه به مرکز تأمین در اختیار شما قرار گرفته بود. از بخش بیمه شدگان، قسمت درخواست برگ پرداخت رو بزنید. در این بخش تعداد ماه هایی که باید حق بیمه پرداخت کنید رو نشون داده شده. در هر مورد میتونید گزینه دریافت برگ پرداخت رو بزنید و سپس روی قسمت امکانات کلیک کنید. در این صورت قادر به دریافت فیش بیمه خود خواهید بود. کارفرمایان دقت کنن که مهلت پرداخت حق بیمه از اول ماه شروع میشه تا اخر روز ماه بعد به پایان میرسه.

در صورتی که تحت پوشش بیمه مشاغل آزاد تأمین اجتماعی هستید، برای مشاهده سوابق بیمه با کد ملی و دریافت فیش بیمه کافیه وارد پروفایل خودتون در سایت تأمین اجتماعی بشید. از بخش بیمه شدگان، پرداخت حق بیمه مشاغل آزاد رو کلیک کنید. این نوع بیمه رو میتوان در قالب یک ماهه، دو ماهه و یا سه ماهه پرداخت کرد.

خلاصه مقاله

در این مقاله در مورد چگونگی مشاهده سوابق بیمه با کد ملی صحبت کردیم. به طور کلی از طریق چهار روش میتونیم اقدام به مشاهده سوابق بیمه با کد ملی کنیم: ۱٫ مراجعه حضوری به مراکز تأمین اجتماعی با به همراه داشتن کارت ملی، ۲٫ از طریق سایت تأمین اجتماعی، ۳٫ از طریق اپلیکیشن من، ۴٫ از طریق کد دستوری #۱۴۲۰*۴*.

‫0/5 ‫(0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار
پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

کنگره فصلی پزشکان عمومی

کنگره فصلی پزشکان عمومی

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان