021-22232907
جولای 3, 2017

استرس و اثر آن بر سلامت پوست

دسته بندی : اخبار پزشکی

بین مشکلات پوستی و استرس ارتباط مستقیمی وجود دارد. استرس سبب پیری زودرس پوست می‌شود. با داشتن استرس روزانه، پوست حساس شده و همین حساسیت واکنش‌های پوستی را به دنبال خواهد داشت. خواب کافی برای سلامتی ضروری است. افرادی که دچار کمبود خواب هستند، پوست آنها ده سال پیرتر از خودشان است.

مشکلات استرس بر روی پوست:

چروک پوست:

افرادی که استرس دارند نشانه‌های پیری (مثل چین و چروک و سیاه شدن دور چشم) در چهره‌ی آن ها بسیار نمایان است.
استرس کلاً سبب بروز مشکلاتی در بدن و اعضای مختلف بدن می‌شود که این مشکلات به صورت ناراحتی‌های پوستی از قبیل خارش و سوزش و التهاب ظاهر می‌شوند. وقتی که فرد دچار استرس می‌شود، هورمون کورتیزول بدن افزایش می‌یابد. این منجر به تولید روغن و ایجاد پوست چرب و در نتیجه جوش و مشکلات بیشتر پوستی می‌شود.

خشکی پوست:

استرس مزمن باعث افزایش هورمون کورتیزول در بدن می‌شود و این هورمون قابلیت پوست را برای نگه داشتن آب کاهش می‌دهد. وقتی پوست صورت رطوبت خود را از دست می‌دهد، شفافیت و درخشندگی آن هم کاهش می‌یابد.

ریزش مو:

به خاطر استرس، رگ‌های خونی منقبض شده و فولیکول مو دیگر نمی‌تواند اکسیژن و مواد مغذی مورد نیازش را که برای رشد و تقویت مو لازم است، تأمین کند. کمبود مواد مغذی اغلب منجر به ریزش مو در افراد مختلفی که استرس دارند، می‌شود.

بنابراین برای داشتن پوستی شاداب و سالم و با طراوت استرس خود را کاهش دهید و از عواملی که منجر به افزایش استرس و اضطراب میشود دوری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان