021-22232907
آوریل 4, 2018

مراقبت های پوست در فصل بهار

دسته بندی : اخبار پزشکی

با آغاز فصل بهار مراقبت پوست را به دلیل افزایش دما، حساسیت به نور آفتاب و آلرژن‌ها یا محرک‌هایی مثل گرده گل و گیاهان را باید در نظر داشته باشید.

لباس‌های تیره با جلوگیری از دفع گرمای پوست و جذب گرمای نور آفتاب در فصول گرم، باعث افزایش تعریق مناطق پوشیده بدن می شود. اگر تعریق پوست بدن با شستشوی روزانه پاک نگردد، محیط مناسب رشد قارچ‌ها فراهم می‌شود.

 

بدلیل فعال تر بودن غدد چربی در فصل بهار و تابستان، استفاده از مرطوب کننده توصیه می شود. می توانید برای پوست های خشک از مرطوب کننده مناسب بعنوان جایگزین شامپو استفاده کنید. افراد دارای پوست حساس باید پوست خود را مرطوب نگه دارند چراکه هرچه خشك تر باشد دفاع پوست در مقابل آلرژن ها كم می شود.

 

مصرف ضد آفتاب مناسب پوست خود را با توجه به گرم شدن هوا فراموش نکنید.

 

یکی از مهم ترین عواملی که باعث پیری پوست می شود، تشعشعات مضر موجود در نور خورشید است که در فصل بهار به وفور وجود دارد. توصیه می شود برای پیشگیری از پیری زودرس پوست و عوارض سرطان زایی نور خورشید، حتما روزانه به طور منظم به مقدار نیم گرم از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. برخی ویتامین‌های موضعی مثل ویتامین B نیز به دلیل خاصیت جاذب آب و رطوبتی که ایجاد می‌کنند، مفیدند.

 

یكی از تظاهرات بالینی و کلینیکی آلرژی‌ها، تظاهرات پوستی است. برخی افراد مبتلا به حساسیت تنفسی، حساسیت پوستی هم دارند ولی برخی صرفا علائم پوستی و برخی فقط علائم ریوی از خودشان نشان می‌دهند. تظاهرات پوستی گاهی به شکل اگزما و گاهی حساسیت و کهیر است و با قرمزی و سوزش و خارش همراه می‌شود. در فصل بهار به دلیل مواجهه بیشتر افراد با محرک‌هایی مثل گل و گیاه و گرده‌های آنها یا نور آفتاب، مواد شیمیایی، مواد آرایشی بهداشتی و… بیشتر شاهد بروز اگزما و حساسیت‌های پوستی در افرادی هستیم که زمینه ابتلا به آلرژی دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان