021-22232907
مارس 3, 2018

تخم بلدرچین و خاصیت بی نظیر آن

دسته بندی : اخبار پزشکی

تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ، ۵ برابر فسفر، ۷ برابر آهن، ۶ برابر ویتامین B۱۲ و ۱۵ برابر ویتامین B۲ دارد. هرچند اندازه یک تخم مرغ حدود ۵ برابر تخم بلدرچین است.

 

تخم بلدرچین منبع غنی اسید چرب امگا ۳ است که برای تقویت هوش و حافظه بسیار مفید است. تخم بلدرچین در تنظیم سیستم عصبی، قلبی و گوارشی و درمان بیماری تشنج مؤثر است. تخم بلدرچین برای افراد مسن بسیار مفید است و سبب استحکام عضلات و استخوان‌ها میشود. موجب بهبود اشتها در اطفال کم اشتها شده و مناسب برای سنین رشد کودکان و نوجوانان است تخم بلدرچین برای با هوش شدن جنین در دوران بارداری بسیار مؤثر است.

 

همچنین باعث ایجاد متابولیسم بهینه در سلولهای بدن می‌شود و بهترین نوع پروتئین و چربی را دارد. توانایی آن در بهبود بینایی، افزایش سطح انرژی، تحریک رشد و نمو، بهبود سوخت و ساز بدن، کاهش فشار خون، تسکین آلرژی، پاکسازی بدن و جلوگیری از بیماری های مزمن ازدیگر خواص تخم بلدرچین است.

 

افزایش این تخم بلدرچین ها به رژیم غذایی افراد می تواند به عنوان یک عنصر سم زدا عمل کرده و به پاکسازی عروق خونی و کاهش اندازه ی سنگ های کلیوی و کیسه صفرا کمک کند.

 

در این تخم مرغ تأمین ۶ گرم پروتئین در هر واحد، از آن یک منبع خوب برای داشتن روحیه و انرژی صبحگاهی ساخته است. این میزان پروتئین و مواد معدنی برای کسانی که احساس وابستگی به کافئین برای تأمین انرژی بدنشان می کنند، بسیار مناسب است.

 

از فواید تخم بلدرچین برای مو می توان به تقویت و درخشش مو اشاره کرد. همچنین مصرف موضعی این تخم های کوچک بر روی پوست موجب بهبود رنگ پوست می شود.

 

مصرف روزانه حداقل دو تخم بلدرچین در کودکان موجب سلامتی و تقویت بدن آن ها می شود. همچنین این تخم ها خطر ابتلا به بیماری های شایع عفونی را در کودکان به طور چشمگیری کاهش می دهند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان