021-22232907
آگوست 30, 2017

گلابی شاه میوه ها

دسته بندی : اخبار پزشکی

گلابی میوه ای است سبز یا زرد رنگ ، آبدار و مخروطی شکل که دارای طعمی خوش و معطر است. گلابی را شاه میوه می نامند. گلابی را در زبان انگلیسی PEAR می گویند.

گلابی دارای دانه های بسیار ریزی است که خصوصاً نزدیک هسته آن زیاد است. این دانه ها از جنس سلولزاست و در دستگاه گوارش هضم نمی شود. از این رو با عبور از دستگاه گوارش ، معده و روده را پاک می کند و کلیه مواد زائد باقیمانده در شکم را دفع می کند.

 

ترکیبات گلابی:
این میوه حاوی ویتامین های E و C ، کلسیم ، آهن، منیزیم و روی است.

 

خواص گلابی:
یکی از خواص گلابی ملین بودن آن است. گلابی ترشح بزاق را افزایش می دهد در نتیجه هضم غذا را آسان می کند. گلابی برای بیماران دیابتی میوه بسیار مناسبی است، چون قسمت اعظم قند آن سلولز، سوربیتول و لوولوز است. گلابی موجب شادابی و طراوت بدن و پوست می شود. همچنین عنصر بور موجود در میوه گلابی از بروز پوکی استخوان به خصوص در زنان یائسه جلوگیری می کند.

 

گلابی حاوی ترکیبات فنولیک زیادی است. این ترکیبات که در مواد غذایی گیاهی وجود دارد به لطف قدرت آنتی اکسیدانی خود می‌توانند از سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی پیشگیری کنند. فیبرهای موجود در گلابی روی عملکرد روده‌ها تأثیر می‌گذارد و عمل دفع را راحت‌تر می‌کند بنابراین برای افرادی که از یبوست رنج می‌برند مفید است. این شاه میوه تصفیه کننه خون است. گلابی میوه ای آبدار و حاوی ویتامین C  می باشد، در زیبایی پوست شما بسیار مؤثر است.

 

این میوه می‌تواند نیاز روزانه‌ی بدن را به ویتامین B9 یا همان اسیدفولیک را تأمین کند. سوزش مثانه و مجرای ادرار را رفع می کند. رفع کننده تشنگی است. گلابی سنگ مجاری ادرار و عفونت مجرای ادرار را رفع میکند. از بروز سکته مغزی پیشگیری می‌کند همچنین برای سلامت روده بزرگ،‌ مفید است. گلابی از میوه هایی است که برای حافظه و تمرکز حواس مفید است. افراد مبتلا به نقرس، آرتروز و رماتیسم می توانند از این میوه پرخاصیت استفاده کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان