021-22232907
آوریل 21, 2018

ملون و خواص آن

دسته بندی : اخبار پزشکی

ملون meloen در انگلیسی نامی است که به گروهی از میوه ها شامل هندوانه، خربزه، طالبی، گرمک، دستنبو و… اطلاق می شود. ملون متعلق به خانواده کدوییان است. این میوه به شکل گرد و گوشتی است و پوست سبز رنگی دارد.

 

خواص ملون:
ملون نه تنها مقدار فراوانی ویتامین دارد بلکه آب و فیبر نیز به میزان زیادی در ملون وجود دارد. می‌تواند به شما کمک کند تا عملکرد سیستم گوارش‌تان تنظیم شود.

 

ملون همچنین سرشار است از آنتی‌اکسیدان‌های فلاونوییدی مانند بتا کاروتن، لوتئین، زآگزانتین و کریپتوزانتین. این آنتی‌اکسیدان‌ها توانایی محافظت از سلول‌ها و سایر زیرساخت‌های بدن را در برابر رادیکال‌های آزاد دارند. این توانایی به شما در محافظت از اندام‌های حیاتی‌تان در برابر سرطان‌های مختلف مانند سرطان پستان، پروستات، روده، ریه و پانکراس کمک می‌کند.

 

ملون همچنین مقدار فراوانی کلاژن دارد. کلاژن ماده‌ای است که می‌تواند به شما برای سرعت بخشیدن به بازسازی پوست و روند لایه‌برداری سلول‌های مرده‌ی پوست کمک کند.

 

ملون می‌تواند پوست شما را از درون پاکسازی کند. ملون دارای مقدار زیادی کالیوم است. کالیوم می‌تواند به شما برای حفظ فشار خون کمک کند. ملون همچنین حاوی موادی طبیعی است که می‌توانند به شما در جلوگیری از آسیب به سیستم فشار خون کمک کند. فیبر موجود در این ملون‌ها به‌طور چشمگیری کلسترول بد در بدن انسان را کاهش می‌دهد و در مقابل تصلب شریان‌ها محافظت می‌نماید.

 

ملون و ترکیبات آن قدرت ایمنی در بدن انسان را بالا می‌برند و شما را سالم و متناسب نگه می‌دارند. این میوه ویتامین C و ویتامین A زیادی دارد که آنتی‌اکسیدان هستند و به حفاظت از بدن در مقابل تمام بیماری‌ها و عفونت‌ها کمک می‌کنند.

 

ملون مقدار فراوانی بتا کاروتن دارد که برای بهبود قوه‌ی بینایی و حفظ سلامت چشم‌ها مفید است. بتا کاروتن در بدن به ویتامین A تبدیل می‌شود و توسط بدن ما برای بهبود عملکرد چشم به ویژه در موقعیت‌های کم نور استفاده می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان