021-22232907
دسامبر 24, 2017

جادوی لوبیا قرمز

دسته بندی : اخبار پزشکی

حبوبات از جمله مواد خوراکی هستند که از میزان بالایی پروتئین برخوردار هستند.
لوبیا قرمز سه مدل اصلی دارد که عبارتند از: لوبیا قرمز، لوبیا قرمز کوچک و لوبیای آزوکی
ارزش غذایی لوبیا قرمز در هر ۱۰۰ گرم لوبیا قرمز پخته دارای :
۲۶۶ کالری انرژی
۲۲ گرم پروتئین
۳۸ گرم نشاسته
۴۴ گرم کربوهیدرات
۲۳ گرم فیبر
ویتامین B5، B3
آهن و اسید فولیک ( برای زنان باردار و افراد کم‌خون ) می باشد.

 

لوبیاها منبع غنی فیبر نامحلول هستند که به طور عمده در پوستشان یافت می شود. فیبرهای نامحلول به سلامت دستگاه گوارش و تنظیم عملکرد روده ها کمک می کنند؛ در واقع فیبرها با دو مکانیسم از بروز یبوست جلوگیری می کنند؛ یکی با افزایش سرعت حرکت مواد در طول دستگاه گوارش و دیگری با افزایش حجم مدفوع. فیبر محلول موجود در لوبیا قرمز به متعادل شدن سطوح ناسالم کلسترول خون کمک می کند.

 

لوبیا قرمز جزء ایده آل اغلب رژیم های غذایی کنترل کننده ی وزن است که به کاهش یا جلوگیری از افزایش وزن کمک می کند. محتوای پروتئین بالای موجود در لوبیا قرمز موجب شده است که این ماده ی غذایی تبدیل به یک ماده ی سیر کننده شود؛

 

لوبیا قرمز با روش های مختلفی از بدن در برابر سرطان محافظت می کند. لوبیا قرمز سرشار از منگنز است که مانند یک آنتی‌اکسیدان دفاعی عمل‌می‌کند. لوبیا قرمز به عنوان یک غذای با فیبر بالا، می تواند به جلوگیری از سرطان سینه کمک کند. لوبیا قرمز سرشار از آنتی اکسیدان است که به مهار آسیب نوعی از رادیکال های آزاد که ممکن است در نهایت به سرطان منجر شود، کمک می کند.

 

لوبیا قرمز منبعی سرشار از آهن است که انرژی شما را بالامی‌برد. آهن برای سوخت‌وساز بدن شما و تولید انرژی نیز لازم است. منگنز موجود در لوبیا قرمز نیز در تولید انرژی در بدن شما نقش‌دارد.

 

همچنین منگنز و کلسیم موجود در لوبیا قرمز به افزایش قدرت استخوان کمک‌کرده و بنابراین از پوکی استخوان جلوگیری‌می‌کند.
لوبیا قرمز منبعی سرشار از فلاونوئیدهایی مانند پروانتوسیانیدین است. لوبیا قرمز مانند یک غذای ضد چین ‌و چروک عمل‌کرده و پوست‌تان را جوان نگه ‌می‌دارد.

 

لوبیا قرمز دارای منیزیم است که می‌تواند از سردردهای میگرنی جلوگیری‌کرده و فشار خون بالا را تنظیم‌کند. لوبیا قرمز ویتامین C دارد. این ویتامین به تولید کلاژن غضروف کمک‌می‌کند. ویتامین C همچنین می‌تواند آرتریت را درمان‌کرده یا از آن جلوگیری‌کند و منجر به داشتن پوست و مویی سالم شود.

 

لوبیا قرمز منبع خوبی از روی است که نقشی حیاتی در حفظ سلامت پوست دارد. روی همچنین عملکرد درست غدد چربی پوست تولید‌کننده عرق را تضمین‌می‌کند. غدد چربی بیش‌فعال می‌توانند باعث آکنه شوند.

 

از دیگر خواص لوبیا قرمز این است که منیزیم موجود در لوبیا قرمز می‌تواند خستگی را کاهش دهد. این می‌تواند ماهیچه‌ها، اعصاب و رگ‌های خونی را آرام‌کند.

 

لوبیا قرمز منبع خوبی از بیوتین است که از شکنندگی ناخن جلوگیری‌کرده و به سلامت آن کمک‌می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان