021-22232907
مارس 5, 2018

بادام هندی و همه خواص آن

دسته بندی : اخبار پزشکی

کاشو یا بادام هندی درختی است که تا ۱۴ متر رشد می کند. نام علمی بادام هندی Anacardium occidentale می باشد و بومی شرق برزیل است.

 

ارزش غذایی بادام هندی:
•    کالری : ۵۵۳
•    پروتئین : ۱۸ گرم
•    قند : ۶ گرم
•    چربی : ۴۴ گرم
•    کربوهیدرات : ۳۰ گرم
•    فیبر : ۳٫۳ گرم

 

خواص مواد غذایی:
بادام هندی کلسترول ندارد. بادام هندی انرژی زاست. برای حفظ سلامت لثه و دندان مفید است. میزان بالای تری گلیسیرید را که با افزایش خطر بیماری قلبی ارتباط دارد، کاهش می دهد. وجود مقدار بسیار اندکی قند و کلسترول بد در بادام هندی، این دانه‌ی خوراکی را به گزینه‌ی سالم و مفیدی برای بیماران مبتلا به دیابت تبدیل کرده است.

 

منیزیم بادام هندی در ترکیب با کلسیم ماهیچه ها و استخوان های سالم بدن را محافظت می کند.

 

سرشار از مس است و برای تولید انرژی و انعطاف پذیری بیشتر رگ های خونی، استخوان ها و مفصل ها ضروری است. غنی از آنتی اکسیدان است که در از بین بردن رادیکال های آزاد موثر است.

در ایجاد خواب منظم در زنان یائسه موثر است. دارای انرژی و فیبر غذایی بالایی است. در صورت مصرف متعادل برای حفظ وزن مفید است. حاوی چربی اشباع شده است که برای سلامت قلبی عروقی مفید است. بادام هندی منبع خوبی برای آهن غذایی به شمار می‌رود؛ وجود آهن برای انتقال اکسیژن به سراسر بدن و کمک به کارکرد آنزیم‌ها و دستگاه ایمنی بدن ضروری است.

 

بادام هندی حاوی مقادیر بالای فیبر است که می تواند برای پیشگیری و درمان یبوست مفید باشد. بادام هندی سطح آهن بدن در دوران بارداری را کنترل کرده و مانع از کم خونی زنان باردار می شود، همچنین آهن موجود در بادام هندی برای سلامت جنین و رشد اندام های او ضروری می باشد.
 بادام هندی حاوی مس می باشد و به عنوان یک روش طبیعی به تقویت و افزایش رشد مو کمک کرده و از ریزش مو و سفیدی مو جلوگیری می کند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان