021-22232907
نوامبر 14, 2017

توصیه های غذایی مخصوص آقایان

دسته بندی : اخبار پزشکی

سرطان پروستات شایعترین سرطان در بین مردان است. بهترین توصیه برای پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت این سرطان، ورزش منظم، مصرف متعادل کالری و تعادل وزن بسیار موثر است.

 

ورزش یا پیاده روی روزانه را در اولویت برنامه خود قرار دهید. محدودیت مصرف کالری. ( دریافت کالری زیاد باعث رشد سلولهای سرطانی می شود ). داشتن تنوع غذایی و دریافت مواد مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی به مقدار کافی. چربی زیاد خصوصا گوشت قرمز و لبنیات پر چرب پیشرفت سرطان پروستات را تحریک می کند. گوجه فرنگی و فرآورده های آن دارای مقدار زیادی لیکوپن می باشد که یک ماده ضد سرطان قوی است.

 

۳تا۴بار در هفته محصولات گوجه فرنگی و ۱تا ۲ بار در روز محصولات سویا مصرف شود. روغن زیتون مصرف نمایید. زیرا حاوی مقدار زیادی ویتامین Eو آنتی اکسیدان است.

 

در هفته چای سبز مصرف کنید. سبزیجاتی مانند گل کلم،کلم، براکلی را مصرف نمایید. زیرا در برابر سرطان محافظت ایجاد می کند. رژیم غذایی سرشار از امگا – ۳ در جلوگیری از سرطان که در محصولات دریایی (ماهی ها) وجود دارد موجب کاهش شیوع سرطان پروستات شده است. رژیم غذایی حاوی فولات کم احتمال ابتلا به سرطان پروستات را افزایش می دهد.

 

مایعات دارای کافئین و ترکیباتی که مجاری ادرار را ملتهب می کند برای مبتلایان به سرطان پروستات مضر است. ازمصرف غذاهای پر کلسیم اجتناب کنید. زیرا رشد سرطان پروستات را افزایش می دهد. از مصرف غذاهای سرخ کردنی و غذاهایی که با درجه حرارت بالا و به مدت زمان طولانی تهیه می شوند خودداری کنید. از مصرف نمکها و غذاهای تجاری مثل دوغ و تن ماهی که حاوی نمک زیاد می باشند و ادویه پرهیز کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

کنگره فصلی پزشکان عمومی

کنگره فصلی پزشکان عمومی

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان