021-22232907
سپتامبر 10, 2017

خواص فوق العاده انجیر

دسته بندی : اخبار پزشکی

نام عربی انجیر " تین " و نام انگلیسی آن " "FIG"می باشد .انجیر درختی است با برگ های زرد و پنجه ای و به رنگ سبز خاكستری كه بلندی آن تا شش متر می رسد و به دلیل عدم مقاومت در مقابل سرمای شدید، در مناطق معتدله و گرمسیر كشت می شود انجیر از درختی به نام فیکوس Ficus می روید .

درخت انجیر معمولا از سال چهارم شروع به میوه دادن می كند و تا سن بیست سالگی میوه می دهد. درخت انجیر بومی آسیای غربی و كشورهای مدیترانه است. انجیر در آسیا رویش می کند. امروزه بیشتر از ۶۰۰ نوع متفاوت انجیر وجود دارد. میوه درخت انجیر، زرد رنگ می باشد.

 

ترکیبات انجیر:
۵۰ درصد انجیر خشک را قند تشکیل می دهد. همچنین منبع خوبی از پتاسیم، آهن، منیزیم، کلسیم، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. انجیر منبع غنی فیبر غذایی می باشد. لیگنین یک نوع فیبرغذایی غیرمحلول است که به مقدار زیاد در انجیر وجود دارد.

 

خواص انجیر:
انجیر تازه منبع غنی بتاکاروتن و ویتامین ث است. این دو آنتی اکسیدان در پیشگیری از ابتلا به سرطان نقش مهمی را ایفا می کنند. انجیر حاوی مقادیر زیادی آهن و ویتامین C است و برای درمان کم خونی بسیار مفید است. انجیر یکی از بهترین میوه ها برای افزایش تراکم استخوان است. انجیر برای نرم کردن سینه و روده و دارای خاصیت ویژه ای می باشد.

 

از دیگر خواص بسیار مهم انجیر این است که انجیر تازه و خشک یبوست مزمن را درمان می کند. انجیر منبع خوبی از پتاسیم است و پتاسیم نیز عنصری است که به کنترل فشار خون کمک می کند. وجود گوگرد در انجیر باعث ازدیاد مو شده و از ریزش آن جلوگیری کرده و شوره سر را درمان می کند. انجیر باعث سفید شدن دندان ها و جرم گیری آن ها می شود.

انجیر شیر مادر را افزایش می دهد. به خاطر داشتن فیبر بالا، از ابتلا به سرطان سینه جلوگیری می کند. انجیر برای افراد دارای کلسترول بالا و اسید اوریک بالا، بسیار مفید است. تشنگی را از بین می برد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان