021-22232907
دسامبر 4, 2017

مراقبت های لازم برای پوست های چرب

دسته بندی : اخبار پزشکی

پوست چرب دارای غدد چربی بسیار فعالی است و بیش از حد معمول چربی تولید می کند. پوست های چرب ظاهری براق دارند و گرد و غبار بیشتری را به خود جذب می کنند که این امر منجر به ایجاد جوش و لک می گردد. پوست های چرب کمتر دچار چین و چروک می شوند. پوست این افراد دارای منافذ فراوان و باز است و نسبت به سایر پوست ها ضخیم تر است و دارای مقاومت بیشتری می باشد.

در اینجا به نکات کلیدی در مورد پوست های چرب اشاره میکنیم:

 

ضد آفتاب:
پوست چرب به اندازه‌ پوست خشک نیاز به محافظت در برابر آفتاب دارد. حتماً نیم ساعت پیش از خروج از خانه مقدار مناسبی از ضد آفتاب را به پوست صورت و گردن بمالید و هر سه ساعت یک بار آن را تمدید کنید.

 

پاک کننده‌ مناسب:
اگر پوست چرب دارید در فصل تابستان حتماً به فکر استفاده از یک پاک کننده‌ مخصوص پوست چرب که از ترشح چربی اضافی پوست جلوگیری می کند، باشید.

 

مرطوب کننده:

پوست های چرب نیز به یک مرطوب کننده مناسب احتیاج دارند. گرفتن تمام چربی پوست آن را برای تولید مقدار بیشتر چربی تحریک می کند.

 

ماسک های هفتگی:

بعد از شستشوی صورت با ماسک اسکراب، از ماسک های ملایم برای شفاف سازی و ترمیم پوست استفاده کنید. ماسک های طبیعی میوه ای هم برای این کار گزینه خوبی هستند.

 

شوینده غیرصابونی:
دو یا سه بار شستن صورت در طول روز برای از بین بردن چربی های اضافه و جلوگیری از بسته شدن منافذ پوست، از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما از شوینده های غیر صابونی مخصوص برای پوست های چرب استفاده کنید.

 

داشتن یک برنامه غذایی صحیح:
یک برنامه غذایی صحیح برای مراقبت از پوست های چرب بسیار مهم می باشد. مصرف غذاهای چرب، سرخ شده و انواع شیرینی جات باعث تحریک غدد چربی می گردد. تحریک شدن غدد چربی موجب تراوش چربی پوست می شود.

 

کرم های مخصوص پوست های چرب:
از بهترین کرم های مخصوص پوست های چرب، کرم هایی هستند که حاوی گوگرد می باشند. اینگونه کرم ها برای سلامت پوست های چرب بسیار مفید هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان