021-22232907
مارس 26, 2019

رژیم لاغری چیست؟

دسته بندی : اخبار پزشکی

رژیم لاغری از جمله موضوعات پربحث و داغ  از دیرباز تا امروزه است. واضح است که برنامه رژیم درمانی برای رژیم لاغری به دلیل کاهش دادن وزن اضافه، افزایش اعتمادبه‌نفس، جلوگیری از انواع بیماری‌ها، سلامتی جسم و … محبوبیت بسیاری دارد. رژیم لاغری را می‌توان مناسب و صحیح دانست که طبق دستورات پزشک متخصص در قالب یک برنامه رژیم درمانی بوده و بدون آسیب رساندن به دن و در نظر گرفتن تمامی نیازهای بدن فرد را به وزن دلخواه برساند. انواع مختلف تبلیغات برای رژیم لاغری وجود دارد که برنامه رژیم درمانی در یک جلسه، فقط در یک ماه، کاهش وزن بدون نیاز به رژیم و بسیاری شعارهای دیگری که نه تنها واقعیت ندارند بلکه مضرات زیادی برای بدن خواهند داشت. رژیم درمانی به برنامه غذایی اطلاق می‌شود که اگر هدف آن رژیم لاغری است و برای کاهش وزن برنامه‌ریزی شده بدون آسیب رساندن به بدن و رساندن انواع مواد غذایی مورد نیاز به بدن بتواند به هدف برسد. یکی از مکمل‌هایی که متخصصین تغذیه در ارائه برنامه رژیم درمانی برای رژیم لاغری توصیه می‌کنند ورزش است. ورزش علاوه به تند کردن روند کاهش وزن به تناسب‌اندام نیز کمک می‌کند. ورزشی که در کنار یک رژیم درمانی صحیح برای رژیم لاغری قرار می‌گیرد باعث می‌شود سوخت‌وساز بدن افزایش یافته و چربی اضافی را از بدن خارج نماید. برای تهیه نرم افزار رژیم درمانی سلاک طب میتوانید به این مجموعه مراجعه کنید.

اصول رژیم لاغری بر طبق یک برنامه رژیم درمانی صحیح

افرادی که نیاز به رژیم لاغری دارند باید بپذیرند که در برنامه رژیم درمانی می‌خواهند از خوردن زیاد پرهیز کرده و به جای آن فقط مواد مورد نیاز را به بدن برسانند. پذیرفتن اینکه نیاز به کاهش وزن دارید اولین رکن اجرای برنامه رژیم درمانی از نوع رژیم لاغری است.

نرم افزار رژیم درمانی

هدف واقعی برای خود بگذارید. خیلی نباید آرمان‌گرایانه عمل کرد. کسانی که به دنبال رژیم لاغری در طول یک هفته هستند و یا برنامه رژیم درمانی که روزانه یک کیلوگرم از وزن شما کم می‌کند حتماً بیشترین آسیب را به بدن رسانده و فرد را بیمار می‌کند. چنین برنامه‌های رژیم درمانی علاوه بر صدمات جدی که به بدن می‌رسانند برگشت نیز خواهند داشت. واقع‌بینانه عمل کردن در اجرای برنامه رژیم درمانی که برای رژیم لاغری شما تهیه شده بسیار کارا می‌باشد. هدف‌گذاری مبنی بر اینکه با توجه به میزان اضافه وزنی که دارید چند ماه زمان لازم است تا کاهش وزن شما قابل مشاهده باشد. اگر میخواهید همه چیز درباره نرم افزار رژیم درمانی خوب را بدانید به این مقاله مراجعه کنید.

ورزش های هوازی برای رژیم درمانی

انجام ورزش‌های هوازی مکمل رژیم درمانی شما می‌باشد. در دوره‌ای که به اجرای برنامه رژیم لاغری خود مشغول هستید باید به طور روزانه تمرین‌های هوازی را در برنامه خود بگنجانید. چهل دقیقه در روز و تکرار پنج بار در هفته برای افرادی که هیچ‌گونه فعالیتی قبلاً نداشته و به تازگی شروع به اجرای برنامه رژیم درمانی برای رژیم لاغری کرده‌اند مناسب است. بعد از گذشت زمان می‌توان این زمان را افزایش داد تا تأثیرات بیشتر و سریع‌تری بر روی رژیم درمانی برای رژیم لاغری داشته باشد. بعد از مدتی می‌توانید تمرینات استقامتی را به برنامه رژیم درمانی برای اجرای رژیم لاغری خود اضافه کنید. بهترین گزینه در این مورد استفاده از دنبل است. اگر دسترسی به باشگاه یا دنبل ندارید، می‌توانید بطری آب معدنی را از شن یا خاک پر کرده و به جای وزنه از آن استفاده کنید. مورد بعدی در بخش ورزش این است که پیاده‌روی با سرعت عادی نمی‌تواند نقش ورزش را بازی کند. اگر پیاده‌روی را انتخاب می‌کنید باید سرعت خود را بالا برده و زمان انجام ورزش را افزایش دهید. برای سهولت می‌توانید دو وعده صبح و شب پیاده‌روی با بیش از سرعت عادی اما نه خیلی زیاد داشته باشید.

علاوه بر اینکه باید طبق دستوراتی که متخصص بر اساس دانسته‌ها و یا با کمک نرم افزار رژیم درمانی به شما داده باید عمل کنید، حتماً ساعت وعده‌های غذایی را نیز در رژیم لاغری رعایت نمایید. وعده‌های اصلی غذا در ساعت‌های مشخص و میان وعده‌ها نیز در ساعات تعیین شده باید میل شوند. به طور کلی بدن سیستم ساعتی منظمی دارد. افرادی که این سیستم ساعت را بر هم می‌زنند مشکلات زیادی را به مرور زمان برای جسم خود به وجود می‌آورند.

نرم افزار رژیم درمانی سلاک طب

نرم افزار رژیم درمانی بهمراه مشاور تغذیه

برای اینکه در برنامه رژیم درمانی که از پزشک تغذیه برای رژیم لاغری گرفته‌اید تنوعی داشته باشید یک‌بار در هفته یا یک هفته در میان یک روز را بدون رژیم لاغری بگذرانید. در این روز زیاده‌روی بیش‌ازاندازه نکنید اما غذایی را که هوس کرده‌اید بخورید. این تقلب باعث تنوع در رژیم درمانی شما شده و انرژی را برای شروع هفته بعد تأمین می‌کند.

نوشیدن یک فنجان قهوه گرم بدون شکر در برنامه رژیم درمانی برای شروع ورزش یا پیاده‌روی مناسب بوده و اثر رژیم لاغری شما را افزایش می‌دهد.

برنامه خواب خود را مانند برنامه رژیم درمانی تنظیم نمایید. اگر در شبانه‌روز به میزان کافی بخوابید تأثیرات رژیم لاغری شما نیز زودتر خواهد بود، زیرا انرژی مورد نیاز بدن از طریق خواب تأمین شده و کشش به دریافت انرژی از انواع خوراکی‌ها را کاهش می‌دهد.

نتیجه‌گیری:

به طور کلی در اجرای برنامه رژیم درمانی خود که برای کاهش وزن اجرا می‌کنید باانگیزه باشید. هدف از داشتن رژیم لاغری علاوه بر تناسب‌اندام، زیبایی ظاهری، پوشیدن هر نوع لباسی که می‌پسندید و … سلامت جسم و روح و دور ماندن از انواع بیماری‌ها می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان