021-22232907
جولای 19, 2017

ماسک های از بین برنده جای جوش

دسته بندی : اخبار پزشکی

ماسک جوش شیرین:
ماسک جوش شیرین برای از بین بردن جوش صورت بسیار تاثیر گذار است. از این ماسک می توانید برای درمان بیماری آکنه نیز استفاده کنید.
به عنوان مثال ماسک جوش شیرین و آب و یا جوش شیرین و لیمو و همچنین جوش شیرین و ماست بهترین ماسک های خانگی برای درمان جای جوش می باشد.

 

ماسک عسل:
می توانید عسل را بر روی پوستتان بمالید و صبر کنید این ماسک به مدت نیم ساعت (۳۰ دقیق) بر روی پوستتان باقی بماند و سپس پوست صورت را با آب گرم شستشو داده و بعد از پاک شدن ماسک عسل کافی است پوست را با آب سرد شسته تا منافذ پوست بسته شوند.

 

ماسک زردچوبه:
مقداری روغن حیوانی و در صورت عدم دسترسی به آن می توانید از روغن بادام نیز استفاده نمایید, پودر صندل سفید و زردچوبه دو قاشق پای خوری و ارد نخود به مقدار نیم پیمانه را با همدیگر مخلوط نموده و کمی آب به آن اضافه نمایید تا این ماسک به صورت خمیر مانند در آید و سپس این خمیر را بر روی صورت مالیده و صبر کنید تا پنج الی ده دقیقه بر روی پوستتان باقی بماند و بعد با فشار این ماسک را از پوست خود جدا نموده و با آب بشویید.

 

ماسک سفیده تخم مرغ و لیمو:
برای آماده کردن این ماسک کافی است سفیده تخم مرغ را با آب نصف لیموی طبیعی مخلوط نموده و سپس بر روی پوستتان بمالید, ماسک مورد نظر ماسکی مفید برای انواع پوست ها می باشد.

 

ماسک گلاب و روغن چوب صندل:
برای این ماسک نیاز به روغن چوب صندل و گلاب دارید. آن دو را مخلوط کنید تا شبیه یک خمیر شود سپس آن را روی جای جوش زده و یک شب تا صبح آن را نگاه دارید. سپس صبح روز بعد با آب خنک بشویید.

 

تخم مرغ و روغن زیتون:
بهترین و موثرترین ماسک برای از بین بردن جای جوش، زرده تخم مرغ به همراه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و همین میزان عسل است. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه، یک روز در میان و برای حداقل ۲ ماه استفاده کنید و آن را با آب ولرم بشویید.

 

ماسک ماست و خیار:
خیار را بردارید و آب آن را بگیرید.ماست یا یک نوع لبنیات که انتخاب شما ست به آن اضافه کنید.مخلوط یکنواختی از اینها درست کنید.روی محل جوش ها بمالید.بگذارید ۱۵-۲۰ دقیقه باقی بماندو با آب معمولی بشویید.

 

ماسک جوانه گندم:
مقداری جوانه گندم را داخل مخلوط کن بریزید سپس آن را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را برای ۲۰ دقیقه روی پوست تان بگذارید.

 

ماسک سفیده تخم مرغ:
برای تهیه نمودن این ماسک کافی است که سفیده را از زرده تخم مرغ جدا کرده و تا حدی هم بزنید که کف کرده و سپس به مدت بیست دقیقه بر روی پوست صورت قرار داده و سپس با آب گرم پوستتان را شستشو دهید.

 

ماسک مخمر ماست:
برای آماده کردن این ماسک کافی است کمی ماست را با ۱ قاشق چای خوری مخمر مخلوط کرده تا به صورت رقیق در بیاید و سپس بر روی جوش ها و چربی ها پست قرار دهید و بگذارید یک ربع تا بیست دقیقه بر روی پوست باقی بماند و سپس صورتتان را با آب گرم شسته و برای اینکه منافذتان بسته شود سپس با آب سرد بشویید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان