021-22232907
جولای 23, 2017

میگو و خواص بی نظیر آن

دسته بندی : اخبار پزشکی

میگوها یک دسته از جانداران آبزی و از خانواده‌ي سخت پوستان هستند که اغلب در دریا زندگی می‌کنند و تنها بعضی از گونه‌های آن در آب‌های شیرین یافت می‌شوند.

ترکیبات میگو:

میگوها منبع غنی از پروتئین با کیفیت خوب هستند. دارای اسیدهای چرب ضروری مانند اسیدهای چرب اُمگا-۳ هستند. مقادیر مناسبی از مواد معدنی مانند سلنیوم، آهن، روي، فسفر و منيزيم و نيز ویتامین‌هائی مانند D، B12 و نياسين دارند. میگو با داشتن مقادیر بسیار خوبی از ویتامین B12به کاهش سطح خونی کمک فراوانی میکند.

 

خواص میگو:

تركیبات ضد سرطان:
میگو یك منبع غنی سلنیوم می‌باشد. با افزایش دریافت منابع غذایی حاوی سلنیوم، احتمال بروز سرطان در حیوانات كمتر می‌شود.

 

عملكرد مغز:

اسیدهای چرب ضروری موجود در غذاهای دریایی (نظیر ماهی و میگو) احتمالاً می‌توانند در كاهش زوال عقل مرتبط با افزایش سن موثر باشند.

 

مضرات مصرف میگو:

ميگو داراي موادي به نام پورين است كه مي‌توانند در بدن به اسيداوريك تبديل شوند. تجمع بيش ازحد پورين‌ها و اسيداوريك نيز در بدن موجب تشديد عوارض بيماري‌هائي مانند نقرس و سنگ كليه مي‌شود.

 

ماهي و ميگو جزء مواد غذائي حساسيت‌زا (آلرژن) هستند، مصرف آنها در افرادي كه سابقه و استعداد ابتلا به آلرژي يا حساسيت غذائي دارند، بايد طبق نظر پزشك و متخصص تغذيه و با احتياط باشد.

 

چربی موجود در میگو کم است، اما دارای مقدار قابل توجهی کلسترول می‌باشد. به همین دلیل بعضی افراد به ویژه آنهائی که کلسترول خون بالائي دارند، ممكن است از خوردن میگو پرهیز کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
کنگره پیشگیری و درمان چاقی

کنگره پیشگیری و درمان چاقی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

هشتمین کنگره مکمل های غذایی و رژیمی

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان