021-22232907
ژوئن 14, 2017

ماسک های شفاف کننده پوست خانگی

دسته بندی : اخبار پزشکی

ماسک لیمو، گوجه فرنگی و خیار:

ترکیب آبلیمو، آب گوجه فرنگی و آب خیار را آنقدر با هم مخلوط کنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شوند. وقتی این ماده چسبناک آماده شد، آن را به صورت خود و یا هر قسمتی از پوستتان که قصد دارید روشن شود، بمالید و منتظر بمانید تا کاملا خشک شود.. پس از خشک شدن آن را با آب بشویید و به صورت ضربه ای آن قسمت را خشک نمایید.

 ماسک صورت خمیر سیب‌ زمینی:

یک سیب‌زمینی رنده شده را به نرمی روی صورت قرار دهید. ۱۱ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس صورتتان را بشویید و خشک‌کنید.

ماسک تخمه آفتابگردان:
۳ قاشق غذاخوری مغز آفتابگردان را داخل شیر ریخته و بگذارید یک شب داخل شیر خیس بخورند. در هنگام صبح آن را آسیاب کنید و مقدار کمی زعفران داخل آن بریزید. این ماسک را روزانه استفاده کنید.

ماسک پوست خیار و هندوانه:
دو قاشق غذاخوری آب خیار، دو قاشق غذاخوری آب هندوانه، یک قاشق چایخوری ماست و یک قاشق چایخوری پودر شیر را با هم مخلوط کرده و روی پوستتان بمالید و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند. هندوانه به پاکسازی پوست کمک کرده و لکه های پوستی را از بین می برد و مانند تونر عمل می کند.

ماسک تخم مرغ و لیموترش:
برای تهیه ماسک روشن کننده پوست تخم مرغ و لیموترش، ابتدا۲ عدد سفیده تخم مرغ را با آب یک عدد لیموترش مخلوط کنید. سپس این مخلوط را به خوبی بزنید تا کاملا حالت کرمی شکل پیدا کند. قبل از خواب، این کرم را به صورت‌تان بمالید. زمانی که از این کرم استفاده می‌کنید باید حتما هنگام روز کرم ضدآفتاب بزنید.

ماسک پوست خرمالو:
با همین مواد غذایی موجود در منزل می‌توانید پوست‌تان را روشن و شفاف نگه دارید. ۲ عدد خرمالو را با یک هویج رنده شده مخلوط کنید و روی پوست خود بمالید. ۱۵ دقیقه صبر داشته باشید تا این ماسک خوش‌رنگ اثر خود را روی پوست‌تان بگذارد، بعد از آن پوست‌تان را به آرامی با آب سرد بشویید.

ماسک زردچوبه و گوجه‌ فرنگی:

۴ قاشق آب گوجه فرنگی و یک قاشق چای خوری زدچوبه را باهم مخلوط‌ کنید تا به شکل خمیر نازکی درآید و سپس روی صورتتان بگذارید. بگذارید برای ۱۰ دقیقه بماند و سپس آن را بشویید و خشک‌ کنید.
ماسک صورت پودر شیر و آب‌ لیمو:

دو قاشق غذاخوری پودر شیر خشک و ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری آب‌لیمو را باهم در یک‌کاسه مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند. با نوک انگشت آن را روی صورت بمالید. بگذارید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی صورت بماند و سپس بشویید و خشک کنید.

ماسک آرد، نخود، شیر، آبلیمو و زردچوبه:
مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه، مقداری شیر و مقداری آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. بعد آن را روی پوست خود بمالید و منتظر شوید تا خشک شود. سپس آن را بشویید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

حضور جناب آقای دکتر صفی خانی در نمایشگاه الکامپ

کنگره فصلی پزشکان عمومی

کنگره فصلی پزشکان عمومی

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

امکان ارسال آنلاین نسخ بیمه

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان