021-22232907
اسفند ۱۵, ۱۳۹۷

چه زمانی به دندان پزشکی برویم؟

دسته بندی : اخبار پزشکی

دندان‌ها ایراد و مشکلات خود را با درد نشان می‌دهند. اما زمانی که دندان درد می‌گیرد باشد به دندان پزشکی مراجعه نمود؟ جواب این سؤال را در این مطلب به طور کامل توضیح خواهیم داد. در مطالب قبلی توضیح دادیم که قبل از هشدار توسط دندان و درد دندان‌ها به یک دندان پزشکی خوب برای بررسی و سلامت دهان و دندان خود مراجعه نمایید. نکات قابل توجهی برای انتخاب دندان پزشک خوب وجود دارد و در مورد اول اینکه یک مطب یا درمانگاه دندان پزشکی باید همراه با آرامش امور بیماران و دندان پزشکان را انجام دهید. برای نظم، سامان‌دهی، تسریع امور، تسهیل روند مراتب دندان پزشکی اعم از عکس‌برداری و تجویز دارو و مراحل بیمه‌ای و … نیاز به یک نرم افزار مدیریت دندانپزشکی خوب است.

نرم افزار دندانپزشکی

نرم افزار مدیریت دندانپزشکی

اطلاعات نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب

نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب با یکپارچه‌سازی امور در یک درمانگاه یا مطب دندان پزشکی می‌تواند خیال بیماران، مراجعین، دندان پزشکان، دستیاران و منشی‌های مجموعه را راحت کند. بعد از انتخاب یک دندان پزشک متبحر که با دستگاه‌ها و تکنولوژی روز دندان پزشکی آشناست و از آن‌ها استفاده می‌کند، به نظم و ترتیب و آرامش در مطب یا درمانگاه دندان پزشکی و احترام به بیمار معطوف می‌شویم. در این بخش نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب مجدد به کمک آمده و همه‌ی موارد این چنینی را نیز در برمی‌گیرد. حال این نکته مطرح شده است که چه زمانی به دندان پزشک مراجعه کنیم. در نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب با توجه به ویژگی‌ها می‌توان نوبت‌های مشخصی برای افرادی هم که از سلامت دهان و دندان خود مطمئن هستند تعیین و به آن‌ها یادآوری نمود تا دچار هشدار و درد نشوند.  عکس اوپی‌جی نیز افراد مختلف در نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب در بخش پرونده هر شخص ذخیره می‌گردد. قبل از هشدار از سوی دندان‌ها می‌توان عکسی از دندان‌ها تهیه کرد و به دندان پزشک مراجعه نمود تا سلامت آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد. این عکس در پرونده فرد در نرم افزار دندانپزشکی ذخیره شده و برای مراتب بعدی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد منظم طبق تاریخ‌هایی که در نرم افزار دندانپزشکی برایشان تعیین می‌شود به پزشک مراجعه می‌کنند و اگر ایرادی برای دندان‌هایشان پیش آمده باشد با توجه به اینکه زودبه‌زود به دندان پزشک می‌روند، به طور سطحی بوده و به‌راحتی درمان می‌گردد. برای دانستن ویژگی های نرم افزار دندانپزشکی خوب به این مقاله مراجعه کنید.

نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب

نرم افزار مدیریت مطب دندانپزشکی

برخی موارد اورژانسی که برای دهان و دندان پدید می‌آید چیست؟

  • درد شدید: اگر به طور ناگهانی فردی دچار درد شدیدی در دندان خود شود می‌توان به آبسه یا ایجاد شدن حفره‌ای در دندان اشاره کرد. درد شدید می‌تواند در هنگام جویدن یا خوردن غذاهایی که درجه خیلی سرد یا خیلی گرم دارند، نمایان شود. مراجعه اورژانسی به دندان پزشکی در این زمان باید انجام شود.
  • شل شدگی دندان: بیماری‌های وخیم لثه باعث شل شدن دندان، خونریزی لثه و قرمزی شدید می‌گردد. بیماری‌های لثه با مراجعه اورژانسی به دندان پزشک مورد تشخیص واقع شده و در پرونده پزشکی نرم افزار دندانپزشکی مطب یا درمانگاه ثبت می‌گردد. بیماری لثه اگر به موقع پیگیری و درمان نشود عواقبی مثل حمله‌ی قلبی را در پی خواهد داشت.
  • متورم شدن فک: عفونت دندان یا گره لنفاوی، تورم در ناحیه فک را در بخش اطراف دهان یا خود نواحی فک پدید می‌آورد. اگر این تورم به صورت نامحسوسی است نیاز به مراجعه به دندان پزشک نیست. تورم در این بخش اگر زیاد بوده و درد را نیز در پی دارد باید با مراجعه به دندان پزشک مورد بررسی قرار گیرد.
  • زخم‌های دهانی: اگر زخم دهان بر اثر ارتودنسی که توسط دندان پزشک برای شما انجام شده است به وجود آمده جای نگرانی نیست. گازگرفتگی توسط خود فرد در دهان، خوردن غذاهای خیلی داغ، مسواک زدن شدید و … می‌تواند زخم‌های دهانی به وجود آورد. این زخم‌ها به صورت سطحی بوده و با محلول دهان‌شویه رفع می‌شوند. محلول‌های دهان‌شویه با عاری نمودن زخم از خورده غذاها به بهبود آن‌ها سرعت می‌بخشند.  برای دانستن نکاتی برای انتخاب دندانپزشکی به این مقاله مراجعه کنید.
  • شکستن دندان: درصورتی‌که دندان دچار شکستگی می‌شود باید به دندان پزشک مراجعه شود. درصورتی‌که دسترسی به دندان پزشک خود ندارید مواردی پیشنهاد می‌شود تا انجام داده و بعد از مراجعه به دندان پزشکی این کارها را برای متخصص خود توضیح دهید تا در پرونده پزشکی شما در نرم افزار دندانپزشکی خود ثبت نماید. دندان شکسته شده را با سرم فیزیولوژی شستشو دهید. از کیسه یخ بر روی صورت خود در بخشی که دندان شکسته شده استفاده نمایید. در صورتی که دندان شکسته شده دچار تیزی آزاردهنده‌ای است، با موم یا پارافین روی لبه آن بخش را بپوشانید.
  • درد دندان در دوره بارداری: با توجه به اینکه مصرف خودسرانه دارو برای مادر و جنین مضر است در صورت هرگونه درد در ناحیه دهان و دندان به دندان پزشک مراجعه شود. در هر زمانی از بارداری هستید حتماً به دندان پزشک خود بگویید تا در پرونده شما در نرم افزار دندانپزشکی ثبت شده و دندان پزشک از این موضوع برای درمان شما مطلع باشد.
  • احساس خستگی: یکی از دلایل احساس خستگی را می‌توان عفونت در نواحی دهان و دندان برشمرد. برای مطمئن شدن از اینکه احساس خستگی شما ارتباط به چه موردی در بدن دارد به دندان پزشک خود نیز مراجعه نمایید. نکات مهم قبل از رفتن به دندانپزشک در این مقاله نوشته شده است.
  • دردهای دندانی شبانه: در مواردی که درد شدید به طور ناگهانی موقع خواب به سراغ افراد می‌آید نیز مراجعه به دندان پزشک به صورت اورژانسی پیشنهاد می‌شود. برای کاهش این درد می‌توان از مسکن‌های عادی یا کیسه یخ برای سر شدن موضع تا رسیدن به دندان پزشک استفاده کرد.
  • برای آشنایی با ویژگی های نرم افزار دندانپزشکی سلاک طب وارد این مقاله شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار
نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

نکات مهم رژیمی برای زندگی سالم

مهار استرس در یک دقیقه

مهار استرس در یک دقیقه

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

پیاده سازی سامانه پرونده الکترونیک سلامت ایران

ما را دنبال کنید

دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر

دریافت مشاوره رایگان